تبلیغات
سایت ادبیات - معلم فداکار


مدیر وبسایت : ابراهیم قاسمی
کل بازدید:
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد کل مطالب :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

بعضی وقتها کار، علی رغم کوچکی و ظاهر کم اهمیتش، آنقدر مهم و بزرگ است که آدمی می خواهد فقط سکوت کند و به ناپیداها خیره شود. بعضی کارهای به ظاهر کوچک، قادرند بار مسئولیت صدها مقاله و شعر و سخنرانی را به تنهایی به دوش کشند. گاهی که از فراوانی سخندان و کمی کارکن دلتنگی، روزی که از کثرت شکم پرستان داستانسرا که عادت کرده اند از همه چیز برای دنیای حیوان خود سکویی بسازند، ناامید و سرخورده شده ای، یکباره خبری میشنوی. میفهمی که هنوز هم خدا هست، هنوز هم شعر هست، هنوز هم انسان هست، هنوز هم .....

خبر این است. حتما هم شنیده اید. اگر نشنیده و نخوانده اید، میخواهم این بار به حساب من بخوانید و از انسان بودن خود لذت ببرید. از او که باعث شد من هم لذت ببرم و یاد دوباره ی انسان بودنم بیفتم سپاسگزارم:

معلم فداکاری که عشق آموزش میدهد ...

مدرسه شیخ شلتوت مریوان، دانش آموزی با بیماری ناشناخته ای دارد که جثه نحیفش را آزار می دهد، موهایش را، شیطنت ها و بازی های کودکانه اش را گرفته و اگر فرشته ای برای نجاتش نمی رسید، روح و روانش هم در این بازی سخت زندگی، او را به خاطره ها می سپرد.

به گزارش ایرنا، ماهان رحیمی تنها هشت سال دارد، در کلاس دوم ابتدایی مدرسه شیخ شلتوت مریوان درس می خواند، یک سال و نیم است از بیماریی که ناشناخته است، رنج می برد و از وقتی دکترها دارویی برایش تجویز کردند و خورد، موهای سر و صورتش ریخت.

درد ماهان تنها خودش نیست خواهرش دریا 13 ساله نیز به بیماری دیابت مبتلا است و از این هم رنج می برد.

معلم ماهان برای اظهار همدردی با شاگردش و جلوگیری از افت شدید تحصیلی و از بین رفتن روحیه این کودک، موهای سرش را از ته زد و به شکل ماهان در آمد و به شاگردانش گفت:
موهای سر من و ماهان در زمستان به دلیل حساسیت خودش می رود و در بهار به هنگام رویش گل ها و شکوفه درختان از نو رشد می کند. نوشته شده توسط ابراهیم قاسمی در دوشنبه 7 بهمن 1392 و ساعت 12:54 بعد از ظهر [+] | نظرات ()
Copyright © 2009- sinaylin™
نظر شما در مورد مطالب سایت؟